Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu Spotkanie Ekspertów Stowarzyszenia OSPSBHP w AJ Fabryka Mebli w Redzikowie.

W piątek 29 września br., w AJ Fabryka Mebli w Redzikowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które podkreśliło wagę bezpieczeństwa pracowników i standardów BHP w miejscu pracy. Spotkanie specjalistów BHP z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP – Oddział w Słupsku, zgromadziło ekspertów oraz przedstawiciela zarządu firmy, którzy wspólnie omawiali kwestie związane z zapobieganiem wypadkom i poprawą warunków pracy.

W piątek 29 września br., w AJ Fabryka Mebli w Redzikowie, odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które podkreśliło wagę bezpieczeństwa pracowników i standardów BHP w miejscu pracy. Spotkanie specjalistów BHP z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP – Oddział w Słupsku, zgromadziło ekspertów oraz przedstawiciela zarządu firmy, którzy wspólnie omawiali kwestie związane z zapobieganiem wypadkom i poprawą warunków pracy.

Jednym z głównych punktów agendy tego spotkania było podsumowanie Kampanii „Stop wypadkom w AJ FF”, omówienie postępów w dziedzinie bezpieczeństwa w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu Służby BHP AJ FF, Obserwatorów BBS w AJ FF oraz całego zespołu pracowników, udało się znacząco zmniejszyć liczbę wypadków i incydentów w naszym miejscu pracy. Wynik 100 dni bez wypadków, jest dowodem na to, że AJ Fabryka Mebli zdecydowanie stawia na bezpieczeństwo pracowników jako priorytet.

Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego przywitania przez Menadżera Działu HRD p. Anetę Magdziarek. Na wstępie spotkania podkreśliła ona wagę bezpieczeństwa pracowników jako priorytetu firmy. Wyraziła również wdzięczność za eksperckie zaangażowanie uczestników spotkania, które jako wsparcie dla Służby BHP będzie ich wartością dodaną w ciągłe doskonalenie warunków pracy.

Następnie głos zabrał Pan Tomasz Tandek – Prezes Oddziału Słupskiego, który powitał wszystkich i podziękował za zaproszenie do AJ Fabryka Mebli. Wyraził nadzieję, że konstruktywne uwagi wnioski zebrane podczas spotkania, znacząco wpłyną na spadek liczby incydentów w dziedzinie BHP.

Po części wstępnej, Eksperci Stowarzyszenia OSPSBHP, mieli okazję do zwiedzenia zakładu produkcyjnego, gdzie mogli zobaczyć na własne oczy zastosowane rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Przejście przez halę produkcyjną pozwoliło na lepsze zrozumienie wyzwań, z jakimi codziennie muszą zmagać się pracownicy fabryki. Uczestnicy mieli okazję do zadawania pytań i wymiany opinii.

Kolejną częścią spotkania była prezentacja P. Wojciecha Szeląg zastosowanych narzędzi leanowych, które zostały wdrożone w celu usprawnienia procesów produkcyjnych i zwiększenia Bezpieczeństwa. Omówiono działanie Piramidy Bezpieczeństwa, wskaźnika Tcir, Analizy: SWOT, IHIKAWA, 5 WHY, Pareto. Te narzędzia pomogły nam jeszcze bardziej zoptymalizować wewnętrzne procedury i zminimalizować ryzyko wystąpienia wypadków oraz chorób zawodowych. Po podsumowaniu osiągnięć,  zaprezentowano ustalone z Zarządem cele strategiczne na przyszłość, aby dalej rozwijać kulturę bezpieczeństwa w naszej Fabryce.

W podsumowaniu prezentacji p. Wojciech Szeląg oznajmił, że „pracownicy AJ Fabryka Mebli są największym kapitałem Firmy, dlatego też zobowiązujemy się do zapewnienia im najlepszych warunków pracy oraz maksymalnego bezpieczeństwa(…). Spotkanie Ekspertów OSPSBHP to wyraz naszego zaangażowania w to ważne zadanie. Dziękujemy wszystkim Gościom za wsparcie w działaniach na rzecz BHP. Cieszymy się, że możemy pracować razem nad tworzeniem jeszcze bardziej bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy.(…)”

Spotkanie Ekspertów Stowarzyszenia OSPSBHP w AJ Fabryka Mebli było doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia bezpieczeństwa i higieny pracy w miejscu pracy. Wszyscy uczestnicy wyrazili nadzieję na kontynuację współpracy i kolejne takie inspirujące spotkania. Bezpieczeństwo wszystkich pracowników pozostaje priorytetem, który nie ma sobie równych w naszych zakładach pracy.