Spotkanie świąteczne

Spotkanie świąteczne Członków Oddziału w siedzibie PIP w Słupsku

Dnia 15 grudnia 2023 roku odbyło się spotkanie przedświąteczne Członków Oddziału w Słupsku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Spotkanie dzięki uprzejmości kierownictwa Państwowej Inspekcji Pracy odbyło się w siedzibie Państwowej Inspekcji Pracy oddział w Słupsku.

Podczas spotkania odbyły się trzy panele dyskusyjne do zgłoszonych wcześniej potrzeb tematycznych. Omawiano ocenę ryzyka zawodowego związanego z narażeniem pracowników na hałas i drgania mechaniczne. Koleżanka Ewa Boryła przedstawiła ocenę narażenia pracowników na czynniki fizyczne hałas i drgania na stanowisku traktorzysta podczas obsługi maszyny rolniczej John Deere. Oddział Słupski PIP reprezentował p. Marcin Motek, który zabrał głos w sprawie narażenia na czynniki rakotwórcze, oceny narażenia pracowników w obszarze ich oddziaływania oraz raportowania do PIP. Omawiano także przykładową ocenę ryzyka zawodowego dla nauczyciela chemii w narażeniu na czynniki chemiczne odziaływujące podczas doświadczeń chemicznych w trakcie zajęć lekcyjnych.

Na zakończenie wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem, a Prezes Oddziału p. Tomasz Tandek złożył wszystkim życzenia świąteczne.