Zapylenie w środowisku pracy

Darmowy webinar.


Miejsce szkolenia: WEBINAR - Platforma szkoleniowa "Polskiej Grupy BHP"
Data szkolenia: 2021-12-08 18:00
Typ szkolenia: Szkolenia BHP

Szkolenie "Zapylenie w środowisku pracy" kierowane jest przede wszystkim do pracowników służby bhp, osób kierujących pracownikami, pracodawców oraz specjalistów wykonujących pomiary środowiska pracy.

Przez ostanie zmiany przepisów prawa związanych z czynnikami szkodliwymi w środowisku pracy, ich niespójność z innymi aktami prawnymi pojawił się problem interpretacyjny tego obszaru. Słyszymy hasło: pył drewna, wolna krystaliczna krzemionka, spaliny diesla, czynniki rakotwórcze - "krew gotuje nam się w żyłach". Podczas tego spotkania rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Dowiecie się jak interpretować przepisy odnośnie zapylenia w środowisku pracy, jak się przygotować i dobrać stanowiska pracy do pomiarów, na czym polegają pomiary, na co zwrócić uwagę, aby pomiary u nas w firmie były przeprowadzone prawidłowo. Co potem z dokumentacją? Jak prawidłowo wypełnić karty czynników szkodliwych? Kiedy wykonać następne pomiary? Na te i wiele innych pytań odpowie specjalista z Polskiej Grupy BHP.

Dla wielu z nas to naprawdę trudny temat - przedstawimy go krótko, zwięźle i na temat. Po tym szkoleniu z tym tematem na pewno nie będzie już problemów.

Partnerzy z Polskiej Grupy BHP pomagają rozwiązywać trudne sprawy.

Szkolenie poprowadzi:

Pan Maciej Łabęda - Partner Polskiej Grupy BHP

specjalista ds. badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy. Członek Polskiego Towarzystwa Higienistów Przemysłowych, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służb BHP. Pełni funkcję członka zarządu Klastra Laboratoriów Polskich. Od 1995 roku wykonuje badania i pomiary środowiska pracy: hałasu, zapylenia, czynników chemicznych, oświetlenia, drgań mechanicznych, mikroklimatu zimnego, gorącego i umiarkowanego. W latach 1995 – 2007 pracował w Laboratorium Badania Środowiska Pracy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno– Epidemiologicznej w Poznaniu, a następnie został współwłaścicielem Ośrodka Badań i Oceny Środowiska Pracy „TOX-LUX”. W latach 2007-2020 pracował w Państwowej Inspekcji Sanitarnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowych Studiów Zdrowia Publicznego i Środowiskowego w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi oraz Podyplomowych Studiów Menadżer BHP w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Prowadził wykłady w ramach programu Wielkopolska Strategia Ograniczeń Zagrożeń Zawodowych 2013-2020 we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy.